top of page

LRT.LT kalbina: trečdalis 7–14 metų vaikų ties pavojinga riba

2021.06.22

LRT.LT žurnalistė Aida Murauskaitė kalbino prof. dr. Romą Jusienę.

Kas trečiam 7–14 metų vaikui iškilusi klinikinio sutrikimo rizika. Taip ilgai trukusio nuotolinio mokymo ir mokymosi psichologinius padarinius apibūdino Vilniaus universiteto Psichologijos instituto profesorė Roma Jusienė. Pasak jos, per ilgai užtrukęs mokymasis per atstumą, nepatenkinant socialinių ryšių poreikio, vaikus išsekino. Kentėti krizės sąlygomis, pabrėžė psichologė, vaikai gali trumpiau nei suaugusieji.


„Vaikų elgesio ir emocinės problemos yra itin stipriai išreikštos ir jau reikia specialistų įsikišimo“, – remdamasi VU mokslininkų tyrimu „Ilgalaikis ekranų poveikis vaikų fizinei ir psichikos sveikatai“, finansuojamu Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo, paaiškino R. Jusienė. (...)


„Patenkinti emocinius ir socialinius poreikius yra lygiai taip pat svarbu kaip pavalgyti ar patenkinti kitus esminius, gyvybiškai svarbius poreikius, – sako prof. dr. Roma Jusienė. – Kai nepatenkiname šių poreikių, pradedame sirgti lygiai taip pat, kaip ir dėl maisto stygiaus ar prasto maisto."
Hozzászólások


bottom of page