top of page

Konferencija „Probleminis interneto naudojimas. Atpažinti. Pripažinti. Padėti“.

Prof. dr. Roma Jusienė dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) inicijuotame regioniniame renginyje probleminio interneto naudojimo (PIN) tema, skirtame specialistams ir visiems besidomintiems, kaip atpažinti problemą ir kaip padėti, esant probleminiam technologijų naudojimui. Profesorė skaitė pranešimą „Probleminis interneto naudojimas: darbas su vaikais bei paaugliais, pagalba specialistui“.


Konferencija skirta asmens sveikatos priežiūros specialistams, psichikos sveikatos specialistams, psichologams, gydytojams, visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, švietimo specialistams ir visiems besidomintiems.Pasak Raseinių rajono savivaldybės VSB direktorės Rasos Simonavičienės, technologijomis naudojamės kone kiekvienas, todėl suprantame, kad specialistams, ypač dirbantiems su vaikais ir paaugliais, itin svarbu padėti geriau atpažinti ir vertinti PIN požymius bei sukaupti žinių, kaip padėti susiduriantiems su šia problema.


„Mums, visuomenės sveikatos specialistams, rūpi naujausių technologijų poveikis žmogaus sveikatai visose amžiaus grupėse, – sako R. Simonavičienė. – Probleminio naudojimosi internetu poveikis visuomenėje auga, o prevencijos PIN srityje itin stinga. Ne tiek daug mokslininkų ar ekspertų tyrinėja probleminį interneto naudojimą ar skleidžia žinią apie tai, džiaugiamės, kad nemažas jų būrys atvyksta pas mūsų specialistus pasidalinti žiniomis, patirtimi, įžvalgomis. Inicijuodami šią konferenciją siekiame suteikti pagreitį prevencijos skatinimui probleminio interneto naudojimo srityje visoje šalyje“.


„Raseinių rajono VSB itin aktyviai domisi naujovėmis, rūpinasi sveiko santykio su technologijomis ugdymu, ypač labiausiai pažeidžiamoms grupėms – vaikams ir jaunimui, aktyviai įtraukia ugdymo įstaigas, – pastebi Rasa Jauniškienė, Skaitmeninės etikos centro įkūrėja. – Iniciatyva organizuoti šį renginį neabejotinai gali įkvėpti ir kitus Lietuvos regionus aktyvumui probleminio interneto naudojimo srityje, prisidedant ir prie prevencijos, ir prie geresnės PIN diagnostikos bei Lietuvos jaunų suaugusiųjų ir vaikų gyvenimo kokybės gerinimo“.


Probleminis interneto naudojimas (PIN) – tai platus terminas, apimantis įvairias interneto naudojimo formas, tokias kaip besaikis žaidimas, lošimas, apsipirkinėjimas internetu, pornografijos žiūrėjimas, socialinių tinklų naudojimas. Interneto naudojimas tampa probleminiu, kai ima trukdyti svarbioms kasdienėms žmogaus gyvenimo veikloms – darbui, mokslams, poilsiui, santykiams. PIN prilyginamas įprastinėms – alkoholio, narkotikų, tabako, azartinių lošimų – priklausomybėms. Dėl probleminio interneto naudojimo viso pasaulio psichikos sveikatos ir socialinės sistemos patiria vis didėjančią naštą.


Parengta pagal Skaitmeninės etikos centro inf. Keletas renginio akimirkų: organizatorių foto (Raseinių VSB)Comments


bottom of page