Nauji įrašai

Vaikų IT prietaisų naudojimas ir sveikatos problemos

Rosen ir kolegos atliko tyrimą (2014) JAV (Kalifornijoje), kurio metu vertinamos keturios vaikų problemų sritys: psichologiniai sunkumai, elgesio, dėmesio bei fizinės sveikatos problemos. Tyrimo dalyviai buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes: 4–8 metų, 9–12 metų ir 13–18 metų. Tyrėjai 1030 tėvų prašė internetu užpildyti anonimines apklausas apie savo ir savo vaikų IT naudojimą, mitybos įpročius, fizinį aktyvumą ir sveikatą.

Nustatyta, kad ilgesnis buvimas prie įjungto ekrano leidžia prognozuoti įvairias vaikų psichikos ir fizinės sveikatos problemas. Remiantis tyrimo rezultatais, vaikai, daugiau besinaudojantys IT prietaisais, dažniau turi antsvorio, fizinės sveikatos, dėmesio problemų ir pasižymi mažesniu fiziniu aktyvumu. Laiko, praleidžiamo prie įjungto ekrano, trukmė taip pat gali būti siejama ir su socialine izoliacija bei padidėjusia agresija. Ilgas buvimas prie įjungto ekrano visų trijų vaikų amžiaus grupėse geriau leidžia prognozuoti prastesnę sveikatą, nei mažas fizinis aktyvumas ar netinkami valgymo įpročiai.

Šaltinis: Rosen, L. D, Lim, A. F., Felt, J., Carrier, L. M., Cheever, N. A., Lara – Ruiz, J. M., Mendoza, J. S., & Rokkum, J. (2014). Media and Technology Use Predicts Ill-Being Among Children, Preteens and Teenagers Independent of the Negative Health Impacts of Exercise and Eating Habits. Computers & Human Behavior, 35, 364–375.