top of page

DELFI TV: profesoriai apie vaikų sveikatą ir mokymąsi iš istorijos

Apie socialinių kontaktų svarbą vaikams ir paaugliams, apie tyrimus bei atvejus, kurie skatina susimąstyti, apie tai, kokią kartą auginame – šiame DELFI TV įraše, spauskite paveikslėlį.

„Aš net bijau pagalvoti, kad gali būti vėl nuotolinis mokymasis", – sako Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas. Jį, drauge su psichologe psichoterapeute prof. dr. Roma Jusiene, kalbina DEFI TV žurnalistė Gintarė Bakūnaitė, kuri laidą anonsuodama teigia, jog medikai ir psichikos sveikatos specialistai nevynioja žodžių į vatą ir vaikų bei paauglių sveikatą jau dabar vadina dramatiška.


Viename iš laidos epizodų profesorius Rimantas Kėvalas apgailestauja, kad mes nepasimokome iš kitų šalių mokslininkų rekomendacijų, iš VU mokslininkų tyrimo, kuriam vadovauja prof. dr. R. Jusienė, rekomendacijų, be to, mes nepasimokome ir iš istorijos: jis primena Niujorko poliomielito pandemiją 1937-aisiais, kai mokyklos buvo uždarytos 3 savaitėms, nuotolinis mokymas vyko radijo, telefono pagalba, ir jau tada buvo stebimas neigiamas socialinės izoliacijos poveikis.


Tuo tarpu Lietuvoje dabartinės pandemijos metu, pasak pašnekovo, pirmasis karantinas truko beviltiškai ilgai – 93 dienas. O po atokvėpį suteikusios vasaros, antrasis karantinas tęsėsi ... 236 dienas...Comments


bottom of page